49 четения

Младите огнеборци на Полски Тръмбеш отново първенци в областта

За 20-и път в Полски Тръмбеш се проведоха областните състезания „Млад огнеборец“. На стадиона в града на 10 май премериха сили 10 отбора. В състезанията участват младежи на възраст от 12 до 16 години. Младите огнеборци показаха завиден спортен дух и много добри технически умения в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м щафетно бягане с препятствия”.

Победител в комплексното класиране стана отборът на СУ „Цанко Церковски“ в Полски Тръмбеш. Второ и трето място спечелиха двата отбора от гр. Свищов – сребърен медал за възпитаниците на СУ „Николай Катранов“ и бронзов медал за младежите от СУ „Димитър Благоев“. Четвърто място зае отборът на Центъра за работа с деца и младежи в Самоводене, на пето място се класира отборът на СУ „Емилиян Станев“ във В. Търново. На отборите, класирали се на първите три места, бяха връчени купи и грамоти. Останалите участници получиха сертификат за участие в областните състезания. Първенците от СУ „Цанко Церковски“ в Полски Тръмбеш ще представят областта на юбилейните Двадесети републикански състезания на МПО „Млад огнеборец“, които ще се проведат от 31-ви май до 3-ти юни 2019 г. в Албена.