Вихрено начало в Лясковец, пет гола и пропусната дузпа | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Вихрено начало в Лясковец, пет гола и пропусната дузпа

Публикувана на: 16.05.2019г. 423 прегледа

„Юнак“ – ФК „Първомайци“ 2:5

С гол от съблекалните тръгна срещата в Лясковец, където заради наказание домакинства тимът от Мерданя. Самуил Иванов бе изведен сам срещу Стефан Монин и откри резултата в 4-тата минута. При ответната атака се стигна до разбъркване и Ангел Кабакчиев с глава изравни 1:1. Не бяха изминали и 12 минути, когато Галин Жеков шутира по диагонала за 2:1 в полза на ФК „Първомайци“. Почти веднага след това отборът на „Юнак“ получи право на наказателен удар, при който Самуил Иванов обаче нацели гредата и резултатът остана непроменен. В 18-ата минута Ангел Кабакчиев с шут по диагонала вдигна на 1:3 и наклони везните в полза на гостите. Крайният изход стана ясен в 28-ата минута, в която Иван Начев с изстрел от дистанция покачи на 1:4. През втората част мерданчани понатиснаха и в 60-ата минута Димитър Нешев намали на 2:4, вклинявайки се между защитниците на съперника. След 180 секунди обаче Галин Жеков намери ъгъла за 2:5 и приключи спора…