22 четения

Ориентировачите на ВТУ са отборни студентски първенци, Иван Сираков шампион на спринт и средна дистанция

Състезателите на Великотърновския университет станаха отборни шампиони при мъжете в стартовете по ориентиране от Национална универсиада 2019 г. Във Варна редовният докторант към катедра „Теория и методика на физическото възпитание” и национален състезател по ориентиране на България Иван Сираков безапелационно спечели и двата индивидуални старта – спринт и средна дистанция. Сребърен медал на средната дистанция взе Валентин Шишков, студент в трети курс в специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание”.

При дамите Моника Георгиева и Ива Заркова са четвърта и пета в спринта, като малко не им достигна за спечелването на медал. На средната дистанция Заркова е 6-а. Стоян Владков и Мартин Пенчев са съответно 7-и и 8-и на спринт. На средната дистанция Мартин Пенчев се класира на 6-о място.

В отборното класиране при мъжете след ВТУ са тимовете на Софийския университет и Националната спортна академия, а жените останаха на 4-то място.

В стартовете по ориентиране на Национална универсиада 2019 взеха участие 10 университета от страната.