Дъжд от небето и дъжд от голове в Царевец

„Изгрев 93“ – „Удар“ 4:7

Рядко срещано зрелище поднесоха на зрителите съперниците в Царевец, отбелязвайки си 11 гола и пропускайки още поне толкова. Откритият футбол под непрекъснат дъжд на много добрия терен бе приятен за гледане, а обратите в резултата държаха публиката в напрежение. Йоаким Ченков изведе домакините напред в 4-тата минута с плътен удар от над 20 метра. Изравнителното попадение на Николай Атанасов също бе от дистанция след половин час. Крилото на гостите от Бяла черква бе в основата на обрата в полза на тима си, като в 40-ата минута влезе по фланга и намери Мариян Генов, който от движение заби топката под гредата за 1:2. Преди почивката вратарят на домакините Здравко Ангелов се намеси навреме в няколко случая, колегата му на другата врата Галин Иванов също имаше добри прояви. Голеадата обаче остана за второто полувреме. То тръгна с изравнително попадение на Йоаким Ченков, отново от далечно разстояние – 2:2 в 50-ата минута. В 55-ата Ивайло Славев с глава вкара за 3:2 в полза на „Изгрев – 93“. След още пет минути Пламен Мичев влезе отдясно и стреля в обратния ъгъл за 4:2. Тук изглеждаше, че домакините са наложили волята си, но не така мислеха съперниците им. Мирослав Тотев излезе напред и с Мариян Генов създаде сериозна атакуваща двойка. На фланга се включи друг опитен играч – Христо Воронцов, а скоро след това и Антон Иванов влезе в игра. Този квартет бе в основата на пълния обрат. В 62-рата минута Мирослав Тотев намали на 3:4 в разбъркване. След още четири минути Воронцов проби на скорост и намери Николай Андреев, за когото остана само да изравни 4:4. Центрирана от фал топка от Мариян Генов намери Антон Иванов и той би точно с глава за 4:5. Пробив на Тотев в 77-ата минута бе спрян с ръка от Здравко Ангелов, но извън наказателното поле, и това му донесе директен червен картон и пряк свободен удар. От него Мариян Генов не остави шансове за младия вратар Илиян Димитров – и 4:6 в 79-ата минута. В 88-ата Никола Генов бе изпуснат от изморените вече домакини и фиксира окончателното 4:7. С успеха гостите си гарантираха второто място в крайното класиране с по-добри показатели в преките двубои от „Лато“. Отборът от Бяла черква направи впечатляваща пролет, записвайки само победи и едно реми с шампиона „Земеделец 93“ (Козловец).