Спорт

Гостите от Горско Ново село стъпиха здраво на лидера

ФК „Д. Оряховица“ – „Ботев“ (ГНС) 3:1

С добро темпо и с активна игра на гостите от Горско Ново село тръгна срещата в Долна Оряховица. Първите голови възможности бяха за тима на „Ботев“, но в 38-ата минута след продължително разбъркване домакините дръпнаха в резултата. Точен бе Аврам Аврамов, отклонил топката край падналия вратар за 1:0. Иван Колев покачи на 2:0 пет минути след началото на втората част, като се измъкна от пазачите си и стреля с левия крак по диагонала. Нови пропуски в атака попречиха на ботевци да върнат интригата на терена. Вместо да отбележат, инкасираха трето попадение, този път дело на Красимир Гавазов след самостоятелен рейд. В края на срещата гостите успяха да стигнат до гол, отбеляза го Бисер Каменов.