Кольо Станев игра за България в Санкт Петербург

Юношата на „Етър ВТ“ Кольо Станев започна като титуляр за националния отбор на България до 18 години в първия мач на международния турнир „Валентин Гранаткин“ в Санкт Петербург. България завърши 0:0 с Молдова, като възпитаниците на Ангел Стойков доминираха през по-голяма част от двубоя на стадион „Петровски“, но нямаха късмет пред вратата на съперника.
След колебливото начало младите лъвчета взеха инициативата в средата на първата част. В 18-ата минута Димитър Стоянов отправи първи удар към молдовската врата, който премина над гредата. Десетина минути по-късно пред Мартин П. Петков се откри най-добрия шанс за българския тим до почивката, но изстрелът на халфа на „Левски” попадна в ръцете на стража Морару. Второто полувреме протече изцяло под диктовката на играчите на Стойков, но гол така и не падна. Кольо Станев бе заменен в 54-тата минута от Асен Дончев. Водач на българската футболна делегация в Русия е председателят на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Бончо Генчев.