11 четения

Росен Димитров измъкна моравчани във Върбовка

„Спортист“ (Върбовка) – ФК „Морава“ 2:2

По едно полувреме си размeниха съперниците в Морава, вкараха си по два гола и завършиха наравно. Преди почивката гостите от Морава дeйстваха по-правилно и още в 5-ата минута Росен Димитров откри резултата, изведен сам срещу вратаря на „Спортист“. След това тимът му създаде още 2 – 3 голови възможности, които пропусна, и бе наказан. В 34-тата минута след корнер се стигна до меле в полето на моравчани и Любен Любенов вкара за 1:1.

Втората част тръгна с домакински натиск, който продължи до края й. В 69-ата минута Ивайло Куюмджиев стреля от движение и направи обрата пълен – 2:1. Радостта на върбовчани обаче бе твърде кратка. Отговорът дойде веднага след подновяването на играта. Росен Димитров се завъртя в пеналта и с левия крак заби топката горния ъгъл за 2:2.