Десетокласничка от Велико Търново втора в литературен конкурс
ДЕСЕТОКЛАСНИЧКАТА ОТ ПРОФЕСИОНАЛНАТА ХУМАНИТАРНА ГИМНАЗИЯ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО ФИЛИЗ АХМЕДОВА спечели втора награда от ІХ Международен литературен конкурс „Изкуство против дрогата“. Филиз е успяла да впечатли комисията с есето си „Моята среща с наркотиците“.
В състезанието са участвали повече от 200 автори на възраст от 14 до 25 години от България, Франция, Великобритания, Шотландия и Руската федерация. Конкурсът се провежда под егидата на областния управител на Бургас – Вълчо Чолаков. Организатори са Народно читалище „Любен Каравелов 1940“ и Синдикатът на българските учители, със съдействието на Общинския съвет за наркотични вещества към Община Бургас.
