Никюпчани се държаха достойно в Дебелец | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Никюпчани се държаха достойно в Дебелец

Публикувана на: 12.06.2019г. 394 прегледа

„Ботев“ (Дебелец) – „Олимпиакос“ 2:1

При сериозен териториален превес на домакините премина срещата в Дебелец, но затова пък гостите се бранеха организирано, а вратарят им Кирил Минков напомни за най-добрите си години с поредица от спасявания. Така първата част приключи без гол и втората стана решителна за дебелчани, които се борят за първото място в групата. Николай Стайков откри резултата в 55-ата минута с шут от дистанция, като му помогна и рикошетът в бранител на отбора от Никюп. Единайсет минути по-късно Светослав Козарев напредна индивидуално и покачи на 2:0.

Гостите обаче не се предадоха и опитаха да се върнат в мача. Диян Николов навлезе отдясно в 82-рата минута и с шут по диагонала намали на 1:2, при който резултат дойде краят на срещата.