В намален състав великотърновки отнесоха пловдивчанки, Диляна Йорданова с хеттрик | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

В намален състав великотърновки отнесоха пловдивчанки, Диляна Йорданова с хеттрик

Публикувана на: 14.06.2019г. 234 прегледа

„Етър ВТ“ – „Пълдин“ 5:2

Десет етърки победиха с 5:2 пловдивския „Пълдин“ в мач за първенство на женската „А“ група. Двубоят се изигра на стадиона в Ресен, където гостенките започнаха с попадение от дистанция в 14-ата минута на Александра Янева. След половин час игра „виолетовите“ отговориха с изравнителен гол на Лора Петрова с глава след центриране на Диляна Йорданова. След 180 секунди игра Кристияна Димитрова отново даде аванс на пловдивчанки с далечен удар. Краят на полувремето дойде с ново попадение за етърки, дело на направилата много силен мач Диляна Йорданова. Осмокласничката навърза съперничките си по фланга и стреля точно за 2:2. След почивката въпреки численото неравенство на терена възпитаничките на Валентин Витанов бяха по-свежият отбор и закономерно наложиха волята си. Лора Петрова вкара за 3:2 след час игра, получавайки пас от Йоана Стефанова. Последваха два гола на Диляна Йорданова в 87-ата и 89-ата минути, подчертали превъзходството на етърки. За първия етърката напредна от центъра, премина защитничките на „Пълдин“ и не остави шансове на вратарката им.

„Поради ангажименти на състезателките ни заложихме на три момичета в 6 клас, две в осми и едно в девети и се наложи да изиграем мача в намален състав. Много старание и желание у всички ни донесоха убедителния успех“, коментира старши треньорът Валентин Витанов. Етърки са шести в класирането, а пловдивчанки – четвърти.