35 четения

Виолетовите надежди от набор 2007 година станаха шампиони на Северозападна България

Детският отбор на „Етър ВТ“, набор 2007 година, спечели финалния турнир от първенството на Футбол 9 в зона „В. Търново“. На стадиона в Ловеч момчетата на Стефан Николов грабнаха купата и златните медали след три победи и са първенци на Северозападна България.

„Виолетовите“ първо удариха подгласника си в групата „Янтра 2013“ (Габрово) с 4:2, след което надиграха „Ботев“ (Враца) с 3:1. В решителния мач за първото място великотърновци срещнаха домакините от „Литекс“, срещу които имаха надмощие, но пропуски направиха Найденов, Донков и Цветков и краят на редовното време дойде при 0:0.

При дузпите вратарят Павел Дуков хвана удар, а друг отиде в аут, докато Теодор Райков, Антонио Марков и Давид Димитров бяха точни и успехът дойде с 3:1. Купата и златните медали бяха връчени на виолетовите надежди от Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС във В. Търново.

Веднага след финалите етърци заминаха за турнира „Колония къп“, където ще срещнат отборите на „Славия“, ФК „Царско село“, румънския „Петролул“, „Аристон“ (Русе), „Черно море“ (Варна) и т.н.

На трето място на финалите на Футбол 9 се класира отборът на горнооряховския „Локомотив“, победил с дузпи „Ботев” (Враца).