9 четения

Хандбалисти на „Локомотив“ с бронз от надпреварата на издигащите се нации в Грузия

Четирима състезатели на хандбален клуб „Локомотив” – Тодор Калчев, Велимир Даскалов, Стефан Димитров и Владислав Йоргов, се окичиха с бронзови медали от третото издание на „Турнира на издигащите се нации“ в Тбилиси. Момчетата бяха част от националния тим на България, участник в надпреварата в грузинската столица.

След четири победи и една загуба в групата нашите паднаха драматично на полуфинала срещу Куба с 32:36 след продължение. Въпреки разочарованието българите се събраха и разгромиха Великобритания в малкия финал за бронзовите медали с 47:31.

Още от самото начало България успя да поеме инициативата и до шестата минута вече водеше с резултат 6:2. След това разликата между двата отбора се увеличи и постепенно достигна 9 гола, при което първото полувреме завърши с резултат 26:17.

След почивката нищо не се промени. Британците не можеха да се противопоставят на българите и така срещата приключи с разлика от 16 гола в полза на България.