12 четения

Обновеният горнооряховски тим издържа почти час срещу „ЦСКА – София” в първата си проверка в Тетевен

Загуба с 3:0 претърпя горнооряховският „Локомотив“ от „ЦСКА – София” на стадиона в Тетевен, където са на подготовка вицешампионите.

Елитният тим натисна „железничарите“ още с първия съдийски сигнал и стигна до добри положения чрез новото попълнение Тони Уот и Стойчо Атанасов.

В 11-ата минута Петър Занев влезе по лявото крило, пусна успореден пас към наказателното поле, където обаче нямаше кой да засече топката във вратата.

„Локомотив“ отвърна с опасна атака в 22-рата минута на двубоя, когато Емин Ахмед опита удар към вратата на Черниаускас, но не успя да реализира. Гостите направиха силни минути и имаха още няколко положения. След удар на Иван Михайлов топката мина покрай горния десен ъгъл на вратата.

Шест минути по-късно отново атака на „железничарите“ изтормози отбраната на „червените“, но те с общи усилия се справиха. В 37-ата минута пък опасен удар на Мартин Данов мина много близо до страничната греда. ЦСКА изпълни куп ъглови удари пред вратата на съперника, но не съумя да се възползва от тези статични положения. В края на полувремето Нуно Томаш с глава стреля добре, но Ивайло Василев улови кълбото.

При отлична атака през втората част в 56-ата минута Али Соу се разписа след центриране в наказателното поле и изведе символичните домакини напред в резултата – 1:0. Десет минути по-късно при атака на вицешампионите последва нарушение, а от последвалия пряк свободен удар Тиаго не успя да намери целта.

В 73-тата минута Дурич беше изведен отлично в наказателното поле на „Локомотив“ и прехвърли вратаря, но топката излезе в аут.

Към края на мача столичани постигнаха нови два гола. В 79-ата минута Денис Давидов намери Бикел и той от няколко метра вкара за 2:0. След още пет минути Бикел центрира отдясно, бранител на „Локомотив“ се опита да изчисти топката, но я прати в собствената си врата.

Старши треньорът на „Локомотив“ Красимир Мечев използва следните футболисти: Ивайло Василев, Емин Ахмед, Ивайло Тодоров, Михаил Минков, Атанас Фиданин, Мартин Данов, Сава Савов, Жан Пехливанов, Калоян Стефанов, Димитър Юруков, Иван Михайлов (Мартин Сандов, Стиван Славков, Зехнур Чаушев, Атанас Пашалиев, Виктор Василев, Кристиян Райчев, Петър Чалъков, Йоан Николов, Ростислав Дончев, Иван Гюров).