13 четения

Дани Младенов вкара първия гол за „виолетовите“ в проверките, през втората част дебютираха юношите

„Етър ВТ“ – „Спартак – Плевен“ 1:1

Отборът на „Етър ВТ“ започна проверките с равенство 1:1 с новака във Втора лига „Спартак – Плевен“. На стадиона в Елена „виолетовите“ започнаха с ранен гол, но след това не успяха да отбележат втори, а в края получиха изравнително попадение от наказателен удар.

Новият старши треньор Росен Кирилов започна с Анатоли Господинов на вратата, а пред него нареди Здравко Илиев, Артьом Артюнин, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Красимир Станоев, Никола Колев, Румен Руменов, Иван Стоянов, Фло Боджадж и Дани Младенов.

Този състав натисна гостите и още в 10-ата минута резултатът бе открит. Дани Младенов стреля от десетина метра край вратаря на плевенчани за 1:0. Последваха две възможности за Иван Стоянов да удвои преднината на великотърновци, но първо стреля край вратата, а след това над нея. Центриране на Здравко Илиев към Боджадж завърши с удар, спасен от вратаря на плевенчани. Преди почивката те отговориха с един удар с глава, отразен от Господинов.

През паузата между полувремената в игра влязоха Цанков, Станев, Апостолов, Мартинович, а по-късно Джамов и тримата юноши, включени в групата за лагера – Стелиян Добрев, Десислав Пенев и Борислав Марков.

За плевенчани Раденцов отправи удар, а за етърци Мартинович стреля, но защитник изчисти топката пред голлинията.

В 85-ата минута Артюнин опита да изчисти центрирана топка с рамо, но я намери с ръка и реферът Георги Гинчев отсъди дузпа, реализирана от Ивайло Раденцов за 1:1.

В оставащото време Мартинович отправи опасен удар, спасен от вратаря на „Спартак“, а попадение на Артюнин не бе зачетено заради маркирана засада.

От щаба на „Етър ВТ“ заявиха, че са много доволни от условията, при които се подготвят и възстановяват футболистите на лагера в Елена. Към отбора се присъедини вратарят Христо Иванов, вчера трябваше да се е прибрал и другият национал Крум Стоянов.

Следващата проверка е на 22 юни с „Дунав“ (Русе) в Трявна от 18:30 часа.