12 четения

Седем отличия за ШК „Етър“ от „Слънцата на Трявна“

Седем медала спечелиха децата на ШК „Етър“ в Трявна в традиционен национален турнир по класически шахмат. „Слънцата на Трявна“ събра 69 участници до 14 години. Те играха в 6 кръга на 60 минути + 30 секунди на ход. Младите шахматисти на великотърновския клуб за пореден път доказаха класата си. Купата в генералното класиране стана притежание на 13-годишния Стилиан Ангелов, който направи 6 от 6 възможни точки! Неговият брат близнак Кристиан спечели сребърен медал до 14 години. При момичетата в същата възраст златото и среброто отидоха при близначките Александра и Виктория Маринови. Стефани Бижева спечели бронзов медал до 10 години. В същата възраст етърци доминираха при момчетата, които разделиха 2-ро – 5-о място с по 4 точки. Веселин Чамурков се окичи със сребърен медал, а неговият брат близнак Слав – с бронзов. След тях по допълнителни показатели останаха Николай Димитров и Мартин Кънчев. Веселин Чамурков оглавяваше класирането в тази група кръг преди края, но за съжаление, загуби последната партия. При най-малките до 6 години победител стана Виктор Стоядинов с 3 точки, който получи специална предметна награда и спечели овациите на публиката с артистичното си поведение на сцената. ШК „Етър“ участва с 15 състезатели, част от тях начинаещи. От дебютантите треньорката Светла Йорданова отличи Петър Симеонов, който завърши с 2 точки, и 10-годишните Диляна Пенчева и Дария Генчева, но им липсва опит.

От ШК „Маринополци“ (Павликени) успешно се представи Денислав Христов, който зае 4-то място до 12 години с 4,5 точки. Теодор Тутеков от ШК „Асеневци“ (В. Търново) е седми при 8-годишните с 3 точки.