7 четения

Фло Боджадж и Дани Младенов бележат за първа победа на “виолетовите“ в проверките

„Дунав“ – „Етър ВТ“ 1:2

Победа с 2:1 в контролна среща с „Дунав“ записа в събота отборът на „Етър ВТ“. Двубоят с русенци се игра на стадиона в Трявна, като и двата тима бяха подкрепени от своя публика, дошла да ги види в действие.

Новият старши треньор на „виолетовите“ Росен Кирилов започна с Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Крум Стоянов, Никола Колев, Румен Руменов, Йордан Апостолов, Дани Младенов, Флорент Боджадж и Дино Мартинович.

Мачът тръгна с пробив на Стефан Христов отдясно и центриране към Ахмедов, който от упор стреля с глава, но Христо Иванов спаси. В 5-ата минута Йордан Апостолов центрира от корнер към Фло Боджадж, който надскочи пазача си и изпрати с глава топката красиво в далечния ъгъл за 0:1. „Дунав” успя да изравни в 14-ата минута, когато Стефан Христов напредна отдясно, шпагатът на Крум Стоянов в наказателното поле закъсня и реферът Георги Давидов, който бе близо до ситуацията, отсъди дузпа. От бялата точка Христов стреля в десния ъгъл на Хр. Иванов за 1:1. Ситуацията изнерви Иван Скерлев, който набързо си изработи два жълти и червен картон и се прибра в съблекалнята. На неговото място в игра влезе Артюнин. В 29-ата минута Крум Стоянов надбяга бранителите на „драконите“ отляво и центрира, Благой Макенджиев не се намеси добре и топката отиде у Дани Младенов, който с удар от въздуха вкара за 1:2. Малко по-късно крилото на великотърновци усети болка в бедрото и бе заменен от Иван Стоянов.

За русенци голова възможност се разкри пред Кавалканте, който бе изпуснат и стреля от границата на наказателното поле, но Христо Иванов спаси. Веднага след почивката за етърци започнаха Господинов и Станоев, а по-късно влязоха Джамов, Станев и Добрев.

Русенци понатиснаха и спечелиха няколко корнера, а добрите центрирания на Щерев доведоха до опасности пред вратата на „Етър ВТ“, като след едно от тях Господинов парира опасен удар, а след това защитник изчисти топката от голлинията след добавка на Мартин Ковачев. До края на двубоя Руменов бе близо до попадение, но бранител блокира изстрела му.