20 четения

Стефания и Николай Димитрови с победи за купа „Капитан Петко войвода“

Николай Димитров и Стефания Беломъжева-Димитрова от „Браун тим“ спечелиха елитните дистанции на състезанието по ориентиране за купа „Капитан Петко войвода“, което се проведе край Шкорпиловци.

Националите по скиориентиране не срещнаха особена конкуренция. Председателят на великотърновския клуб спечели с над четири минути пред Живко Вичев от „Диана“ и Милко Сакаров от „Академик“. Стефания Беломъжева взе първото място с много сериозен аванс пред втората – Валентина Георгиева, от „Вариант 5“.

Други представители на „Браун тим“ също взеха отличия. Марин Марков победи при мъже – 35, Димитър Димитров е първи при мъже – 55, а Васил Мутафов – при мъже – 65.

При жени – 45 Петя Димитрова се класира на трето място.