23 четения

Гол в 90-ата минута зарадва орешчани в последния им мач за сезона

„Стрела“ – „Бенковски“ 1:0

Късен гол реши футболното дерби на община Свищов, с което приключи първенството на Областна група – Север. В последната, 90-а минута на отложената среща на стадиона в Ореш удар от 20 метра на Стефан Петков порази вратата на гостите от Българско Сливово, като топката коварно топна пред Денис Адилев и прескочи плонжа му. Мачът бе коректен, като преди почивката отборът на „Бенковски“ бе по-активен и на няколко пъти застраши вратата, пазена от Велизар Генчев. Домакините имаха две отлични възможности, като при първата Петър Иванов от пет метра стреля в стража на съперника.

След почивката играчите на „Стрела“ запазиха свежестта си по-дълго и организираха атака след атака. Щастието обаче им се усмихна чак в последните секунди с попадението на Петков за 1:0.