11 четения

Валентин Шишков спечели купа „Велинград“, трети е на дълга дистанция в шампионата на България по ориентиране

Валентин Шишков и световната шампионка за ветерани Павлина Браутигам от „Трапезица 1954“ спечелиха елитните дистанции на състезанието по ориентиране за купа „Велинград“.
Валентин Шишков взе бронз на дългата дистанция 11,2 километра в елитната група на националния шампионат при мъжете. Пети е председателят на „Браун тим“ Николай Димитров.
Съотборникът му Калин Пенчев се класира втори на дълга дистанция при мъже – 35, които се състезаваха на 4,6 километра, четвърти е Марин Марков, девети Бойко Рачев, също от „Браун тим“. С бронз при мъже – 55 се окичи Димитър Димитров на 4 километра.
Радослава Кузманова от „Трапезица – 54“ се окичи със сребро при жени – 35, бронз взе Елина Иванова от „Браун тим“ при жени – 45.
В отворения старт – труден, Иван Димитров от „Браун тим“ се класира втори след Мартин Йорданов от „Валди“ (София).