41 четения

Италианец спря Тинко Банабаков на Европейските игри в Минск

Тинко Банабаков отпадна в първия кръг на боксовия турнир на Европейските игри в Минск (Беларус). Великотърновецът загуби в категория до 49 килограма от поставения под номер 5 в схемата италианец Федерико Сера с 0:5 съдийски гласа. Във второто издание на най-мащабния континентален спортен форум участват 85 български състезатели в 15 вида спорт. Сред лекоатлетите е състезателят по висок скок на свищовския клуб „Свилоза“ Тихомир Иванов, а при стрелците е Самуил Донков от великотърновския „Ап спорт“. Той и Мария Гроздева поставиха европейски рекорд в дисциплината микс 10 метра въздушен пистолет с резултат 581 т. от квалификациите на игрите в Минск. След това в полуфиналите те се наредиха на седмо място в крайното класиране. Индивидуално Донков завърши на 16-о място на 10 м пистолет.