7 четения

Гол на Тодор Неделев от дузпа донесе първа загуба на „виолетовите“ през лятната подготовка

Старши треньорът Росен Кирилов доволен от представянето на тима, особено през втората част

„Етър ВТ“ – „Ботев“ (Пловдив) 0:1

Първа загуба в контролните срещи записа отборът на „Етър ВТ“. На стадиона в Сливен „виолетовите“ отстъпиха с 1:0 на „Ботев“ (Пловдив). Единственото попадение на стадион „Хаджи Димитър“ падна от дузпа, отбелязана от Тодор Неделев в 25-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Антонио Вутов. Старши треньорът на „виолетовите“ Росен Кирилов започна срещата с Христо Иванов, Крум Стоянов, Пехливанов, Артюнин, Илиев, Скерлев, Станоев, Апостолов, Руменов, Иван Стоянов и Боджадж. Дани Младенов, Милчо Ангелов, Никола Колев и Кольо Станев отново не играха заради травми. Мачът бе наблюдаван от доскорошния треньор на етърци и настоящ селекционер на националния отбор Красимир Балъков.

Първото полувреме от мача предложи по-интересни моменти. При 0:0 етърци пропуснаха две отлични възможности. Подаване на Здравко Илиев не бе пресечено в пеналта, но и Крум Стоянов закъсня да поеме топката, с която можеше да влезе във вратата на „канарчетата“. Шанс се откри и пред Иван Стоянов, но и той не се възползва от ситуацията.

В 7-ата минута Неделев изведе Антон Карачанаков на добра позиция в наказателното поле, но ударът на крилото с левия крак бе слаб и попадна в ръцете на Христо Иванов.

След 15-ата минута „Ботев“ натисна, като възпитаниците на Желко Петрович на няколко пъти атакуваха опасно в наказателното поле на „Етър ВТ“, а в 25-ата минута при подобна ситуация Антонио Вутов се освободи от защитник в близост до вратата, след което бе фаулиран. Тодор Неделев стреля точно от бялата точка и даде преднина на жълто-черните.

До края на полувремето Христо Иванов спаси опасни удари на Неделев и Карачанаков, а пред другата врата Иван Стоянов стреля над рамката от фаул.

През втората част и двата отбора не създадоха много възможности в предни позиции, но етърци изглеждаха по-свежият отбор. За великотърновци влязоха в игра вратарят Господинов, Дюлгеров, Мартинович, Джамов, Добрев… Запомни се хубав изстрел от въздуха на Илия Джамов, но край вратата на „канарчетата“.

„Доволен съм от представянето ни, особено през второто полувреме. Въпреки че мачът бе втори в рамките на три дни, а съперникът не бе играл в сряда, ние останахме по-свежият отбор и стояхме по-добре физически на терена“, коментира старши треньорът Росен Кирилов.

Последната проверка на „виолетовите“ ще бъде на 5 юли от 18 ч. на стадион „Ивайло“ срещу „Литекс“, като преди мача ще бъде и официално представен отборът за новия сезон.