7 четения

Играчи на проби вкараха за „железничарите“ в Мъглиж

„Локомотив“ – „Ботев“ 2:0

Първа победа в контролна среща постигна горнооряховският „Локомотив”. „Железничарите“ пречупиха с 2:0 „Ботев” (Гълъбово) в третата си проверка от предсезонната подготовка. Мачът между двата отбора, които ще се конкурират и през новия сезон в първенството на Втора лига, се игра в Мъглиж. Преди това „Локо” загуби с 0:3 от „ЦСКА София” и с 1:3 от „Дунав” (Русе).

Горнооряховският тим започна двубоя с Василев, Минков, Тодоров, Ахмед, Харизанов, Пехливанов, Чалъков, Стефанов, Райчев, Рамадан и Юруков.

Победата обаче бе постигната с два гола през второто полувреме, отбелязани от дошли на проби футболисти. Първо в 65-ата минута се разписа игралият за „ЦСКА 1948” Калоян Стефанов, а десетина минути след това крайния резултат оформи Кристиян Райчев, бивш футболист на ОФК „Павликени”.

От началото на тази седмица „Локомотив” заминава на едноседмичен лагер в Елена. Там ще се изиграе и контролата със „Спартак” (Плевен), насрочена за 6 юли (събота).