11 четения

Късен гол на Мартинович и автогол донесоха победа на „виолетовите“ над ловчанлии

„Етър ВТ“ – Литекс“ 2:0

С ГОЛОВЕ В КРАЯ НА СРЕЩАТА ОТБОРЪТ НА „ЕТЪР ВТ“ ПРИКЛЮЧИ ПРОВЕРКИТЕ С ПОБЕДА С 2:0 СРЕЩУ „ЛИТЕКС“. ПРЕДИ МАЧА В ПЕТЪК БЕ ПРЕДСТАВЕН СЪСТАВЪТ ЗА НОВИЯ СЕЗОН.

Старши треньорът Росен Кирилов започна с Христо Иванов на вратата, в защита подреди Крум Стоянов, Яни Пехливанов, Александър Дюлгеров и Здравко Илиев. В халфовата линия действаха Румен Руменов, Йордан Апостолов, Иван Стоянов и Красимир Станоев, а с офанзивни функции бяха натоварени Фло Боджадж и Дани Младенов. След почивката за „виолетовите“ влязоха вратарят Господинов, Скерлев, Артюнин и Мартинович. Участие в проверката не взеха контузените Никола Колев, Милчо Ангелов, Христофор Хубчев, Ерик Почански и Иван Петков.

МАЧЪТ ТРЪГНА ВЪВ ВТОРАТА МИНУТА С ЦЕНТРИРАНЕ ОТ ИЛИЕВ ОТДЯСНО И ТЕХНИЧНО ОТИГРАВАНЕ НА БОДЖАДЖ, КОЕТО ОБАЧЕ БЕ ПАРИРАНО ОТ РАЗТЕГНАЛИЯ СЕ ЛОВЕШКИ ВРАТАР НИСТОРОВ. В отговор Александър Аспарухов стреля, но Христо Иванов си бе на мястото и спаси. В 16-ата минута Станоев опита бързо изпълнение на свободен удар, но не му достигна точност. Дани Апостолов бе близо до откриване на резултата, но защитник подложи крак на удара и изби топката в корнер. След изпълнението му Яни Пехливанов намери топката с глава, но вратарят на „Литекс“ се справи. В 27-ата минута попадение на гостите не бе зачетено заради маркирана засада. Обезпокоителното в случая бе, че двама играчи на „Литекс“ бяха оставени непокрити на границата на вратарското поле при статично положение.

Постепенно темпото спадна и чак в 55-ата минута беше следващата голова възможност. Крум Стоянов навърза няколко защитници, но вместо да стреля, реши да търси Боджадж и сбърка. След балонно центриране на Здравко Илиев пък топката падна зад напречната греда.

В 62-рата минута Тонислав Йорданов от гостите стреля от пряк свободен удар до гредата, а в 73-тата минута Капитанов засече топката, но я прати в аут. Междувременно ловчанлии отново вкараха топката в мрежата на етърци, но този път след сигнал за нарушение, и отново резултатът остана непроменен.

В 83-тата минута Здравко Илиев центрира отлично към резервата Дино Мартинович, който с глава прониза вратаря на ловчанлии за 1:0. Четири минути по-късно Пламен Николов изпрати топката в собствената си врата при центриране на Иван Стоянов, което рикошира в стража Нисторов.