64 четения

Стелиян Добрев с две попадения за успех на младите етърци над „Борнемут“

ПОБЕДА С 4:2 ЗАПИСАХА ЮНОШИТЕ СТАРША ВЪЗРАСТ НА „ЕТЪР ВТ“ НАД ВРЪСТНИЦИТЕ СИ ОТ СБОРЕН ТИМ ОТ АНГЛИЙСКИЯ ГРАД БОРНЕМУТ. Възпитаниците на Марин Стефанов започнаха силно срещата на стадион „Ивайло“ и набързо поведоха с 2:0, а между двете попадения нацелиха греда. Димитър Митов откри резултата още при първата атака на домакините. След пряк свободен удар гостите на два пъти отбиха топката, която накрая попадна у него и с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Второто попадение бе от дузпа в минута, реализирана от Илиян Райков.

Стилиян Добрев вдигна на 3:0, а в края на полувремето разликата набъбна на 4:0. Отново Добрев бе точен за етърци, като шутира от движение, а вратарят на англичаните се намеси лошо и отби топката в мрежата зад себе си.

През втората част Марин Стефанов направи доста промени в състава и гостите успяха да върнат два гола. На 1:4 намали Макнамара от пряк свободен удар в 63-тата минута, пращайки кълбото от фал в горния ляв ъгъл. 180 секунди по-късно Мейуей фиксира окончателното 2:4. През втората част двубоят бе по-равностоен, интересни моменти имаше и пред двете врати.