7 четения

Гол след корнер донесе загуба на „железничарите“ в проверката в Елена

„Локомотив“ – „Спартак“ 0:1

Загуба с 0:1 в контролната среща със завърналия се в професионалния футбол „Спартак” (Плевен) претърпя „Локомотив”. Мачът се игра на градския стадион в Елена, където „железничарите” бяха на лагер през последната седмица.

Старши треньорът на горнооряховчани Красимир Мечев започна срещата с Дафовски, Трифонов, Йорданов, Ахмед, Харизанов, Савов, Чалъков, Стефанов, Янъков, Рамадан и Юруков. Получи се равностойна проверка, особено през първото полувреме. Плевенчани имаха претенции за червен картон на играч от „Локомотив”, който фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Ивайло Иванов. Още по две интересни ситуации имаше пред двете врати, като при тази на символичните домакини гостите оцеляха след два последователни удара.

След паузата дойде времето на смените, играта се накъса и „железничарите“, сред които пролича умора от тежките тренировки, отстъпиха инициативата. За локомотивци влязоха Ивайло Владев, Ивайло Тодоров, Дончев, Минков, Славов, Пехливанов, Райчев, Сандов.

Цветелин Иванов реализира единственото попадение в приятелската среща. В 79-ата минута бранителят беше точен с глава след центриране от корнер.

След приключването на лагера „локомотивци” получиха двудневна почивка. Отпада контролата с „Литекс”, тъй като двата отбора ще се срещнат още в първия кръг на новото първенство. На 11 юли (четвъртък) от 18:00 часа горнооряховчани посрещат „Лудогорец 2”, като преди началото на мача ще бъде и официалното представяне на отбора за новото първенство. В неделя, 14 юли, възпитаниците на Красимир Мечев ще върнат визитата в Разград.