„Виолетовите“ стартираха сезона по мечтан начин, Дани Младенов заби два гола на „Армията“

„ЦСКА – София” – „Етър ВТ“ 2:2

По наистина мечтан начин започна новото футболно първенство отборът на „Етър ВТ”. „Виолетовите“ записаха равенство 2:2 като гост на „Българска армия” при дебюта на старши треньора Росен Кирилов. Великотърновци играха директен футбол, като веднага след като овладееха топката, я изнасяха по най-бързия начин към атакуващите футболисти.

Преди мача бе честван рожденикът Димитър Пенев, който навърши 75 години. Той получи плакет от ЦСКА, връчен му от Димитър Якимов, а от името на великотърновския клуб Стефан Атанасов му подари виолетова фланелка с N 6.

Мачът почна с дузпа от съблекалнята в полза на домакините. Още във втората минута Занев преодоля Дюлгеров, който опита да го спре с шпагат, но го фаулира и реферът отсъди наказателен удар. От бялата точка Али Соу спечели двубоя очи в очи с Христо Иванов, като със силен шут вкара за 1:0.

Постепенно етърци преодоляха негативното начало и в 12-ата минута Дани Младенов имаше възможност да стреля, оставен непокрит, но опитът му за странична ножица бе несполучлив. След корнер Светослав Ковачев посрещна отбитата топка и стреля от движение, но край вратата на домакините. Най-добрата възможност бе в 23-тата минута, когато Крум Стоянов напредна и след двойно подаване с Ковачев стреля, но Черниаускас се намеси добре.

ЦСКА също имаше своите шансове, като в 36-ата минута остър удар на Бодуров бе изваден от Христо Иванов в корнер, а минута преди почивката Кери напредна и стреля, но отново стражът на етърци се намеси.

Втората част започна с центриране на Дани Младенов към непокрития Дани Апостолов, но халфът би лошо.

В 57-ата минута Тиаго реши да прави мрежичка на Дани Младенов в пеналта на „армейците“, но се надцени. Крилото отне топката, напредна и би в левия ъгъл на Черниаускас за 1:1. Срещата продължи двуостро, като след ъглов удар Чорбаджийски с глава нацели гредата зад Христо Иванов, който малко по-късно пък направи добро спасяване.

В 73-тата минута юношата на домакините Митко Митков с изненадващ далечен удар по диагонала вдигна на 2:1. Росен Кирилов реагира, като пусна в игра Иван Стоянов, който само след пет минути хвърли дълъг пас зад гърба на армейската отбрана към Дани Младенов, който с глава простреля Черниаускас за 2:2. До края ЦСКА нямаше реален шанс да стигне до крайния успех, а в 90-ата минута при бърза контра Здравко Илиев напредна отдясно сам срещу вратаря, но стреля встрани от рамката.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Артюнин, Дюлгеров, Кр. Стоянов, Станоев, Апостолов, Руменов (92 Пехливанов), Младенов (89 Мартинович), Ковачев (71 Ив. Стоянов), Боджадж.