27 четения

Ориентировачите с куп медали от купа „Габрово“, Валентин Шишков победи в елитната група при мъжете

Валентин Шишков от „Трапезица – 1954“ спечели състезание по ориентиране за Купа Габрово в елитната група при мъжете. Втори финишира президентът на другия великотърновски клуб – „Браун Тим“, Николай Димитров. Над 200 състезатели на възраст от под 10 до над 65 години участваха в надпреварата, която се проведе в нов район, в близост до село Орловци, по карта Градище-север. Дистанциите за отделните възрасти варираха от 650 метра с 4 контролни точки за най-малките до 5 километра с 26 контролни точки за мъже – 21.

При жени – 21 елит победителка е еленчанката Наталия Димитрова, състезателка на „Академик“ (Варна).

Диян Савов от „Браун Тим“ финишира втори при момчетата до 14 години, съотборниците му Бойко Рачев и Венцислав Трифонов са трети и четвърти при мъже – 35, Калин Пенчев от същия клуб се окичи със сребро при мъже – 40.

При мъже – 45 над всички бе Александър Атанасов от „Трапезица – 1954”, Димитър Димитров от „Браун Тим“ взе бронз при мъже – 55.

Йоана Атанасова, състезателка на „Трапезица – 1954“, завърши трета при момичетата до 12 години, съотборничката й Радослава Кузманова победи при жени – 35, а Петя Димитрова от „Браун Тим“ – при жени – 55.