Свищовлии поведоха в резултата в Севлиево, но загубиха

КОНТРОЛНА СРЕЩА

ФК „Севлиево“ – „Академик“ 3:1

Загуба с 1:3 във втората си контролна среща претърпя отборът на „Академик“. Свищовлии паднаха при гостуването на ФК „Севлиево“ на стадиона в едноименния град. Воденият от Стефан Трайков тим обаче игра мобилизирано и имаше своите шансове да постигне краен успех. „Студентите“ започнаха с гол на Георги Йорданов, след като отнеха топката в централната част на терена и организираха бърза контра. До почивката домакините успяха да върнат едно попадение, а в началото на втората част направиха пълен обрат – 2:1. Пробив на Радо Батов бе спрян с нарушение и реферът отсъди наказателен удар. Ивайло Дангуров се нагърби с изпълнението, но пропусна. Той, Батов и Йорданов имаха отлични възможности да се разпишат във вратата на севлиевци, от които не се възползваха. В края на срещата домакините стигнаха до трети гол с хубав удар от границата на наказателното поле.

В събота „Академик“ играе трета контролна среща като гост на „Локомотив“ (Дряново).