Гол от дузпа в 90-ата минута реши мача в Габрово

„Янтра 2019“ – „Етър ВТ – 2“ 2:1

Отборът на „Янтра 2019“ се наложи с 2:1 над дублиращия отбор на „Етър ВТ“ (Велико Търново) в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“. На практика това беше и първата сериозна проверка на габровския тим от началото на лятната подготовка. Преди това воденият от Николай Василев тим направи лека учебна игра срещу юношите старша възраст, завършила при резултат 7:0, а планираният за миналата събота двубой с „Ювентус“ (Малчика) не се състоя.

В мача с „виолетовите“ „Янтра 2019“ поведе с попадение на Пламен Кожухаров. Капитанът оползотвори добър извеждащ пас на Мартин Ангелов в 33-тата минута. Домакините създадоха още няколко добри голови възможности, но им липсваше концентрация в завършващата фаза. В последната минута на първата част пък Пламен Кожухаров удари греда от пряк свободен удар. През втората част „виолетовите” играха силно и логично изравниха. Димитър Байдаков отправи опасен удар, който вратарят на „Янтра 2019” изби, топката попадна в Алекс Паунчев, който вкара красив гол с рикошет от гредата за 1:1. Малко по-късно гол на Байдаков бе отменен поради засада.

Победата на габровския тим донесе юношата Мартин Ботев от дузпа в последната минута. Тя беше отсъдена за падане в наказателното поле на Пламен Кожухаров. Преди това на терена във виолетово бяха останали само младите момчета, които играха напълно равностойно срещу опитния тим на домакините.