70 четения

Дузпи решиха финала на деветото издание на футболния турнир в село Джулюница

Приключи деветото издание на турнира по футбол на малки врати в село Джулюница. Шампион за четвърти път стане отборът на „Епъл”. В събота вечерта на спортната площадка на Обединено училище „Петко Р. Славейков” на отлично подготвения терен пред около 300 човека се изигра финалът между безспорно двата най-добри отбора на турнира – „Епъл” (Джулюница) и миналогодишния шампион „Кока-кола България” (Джулюница). Срещата бе повторение на заключителната битка от лятото на 2017 г., като победителят и тогава бе същият. Съперниците направиха страхотен двубой, изпъстрен с много класни изпълнения и създадени положения пред двете врати, динамика и непредвидимост до края, в спортсменски дух и под отличното ръководство на съдията Галин Караджов. „Кока-кола България” през по-голямата част от мача имаше териториален и игрови превес, пропусна и по-чистите положения, като връх на това беше и нереализираната в 26-ата минута дузпа от голмайстора на турнира през миналото лято Иван М. Иванов. На вратата си „Епъл” имаше един блестящ Васил Боев, който спаси всички отправени към него изстрели и напълно заслужено бе определен за Играч на мача. Срещата приключи без отбелязани голове и се стигна до лотарията на дузпите, при които състезателите на „Епъл” демонстрираха по-здрави нерви и отбелязаха и петте удара от бялата точка. Димитър Цонев, Мариян Генов, Мартин Иванов, Мартин Йорданов и Даниел Димитров бяха безпогрешни. За техните противници се разписаха Али Кязъмов, Иван М. Иванов и Ивайло Велчев, а фаталния пропуск при изпълнението още на втората дузпа направи бившият локомотивец Цветан Илиев. Бяха раздадени множество награди на публиката, за най-млад състезател беше обявен 13-годишният Светослав Колев от тима на „Рая Интернешънъл”, а най-възрастен стана вече традиционният носител на този приз Николай Колев – Бай Кольо, на 57 навършени именно по време на турнира години, от състава на „Земеделец”. За най-коректен отбор грамота получи „Спортист” с. Горско Ново село, а за носител на специалната награда за проспериращ млад състезател, учредена на името на Богомил Йорданов, беше определен Искрен Стърсаков от „Рая Интернешънъл”. Логично на фона на представянето му по време на цялото състезание най-добър вратар на турнира стана Васил Боев, голмайстор – Мартин Иванов, с 10 отбелязани попадения, и двамата от състава на шампионите. С ценния приз за най-полезен състезател бе удостоен капитанът на финалистите Калоян Христов. Трето място в състезанието зае ежегодният участник в турнира „Рудановски” с. Константин, чийто състезатели за пръв път достигат до почетната стълбичка. В спор за бронза те надделяха над тима на „Торнадо” (Джулюница) с резултат 3:0.