Дубълът на „Етър ВТ“ с резултатна победа в Дряново, Димитър Байдаков се отличи с хеттрик

Победа с 1:4 постигна дублиращият отбор на „Етър ВТ” като гост на обновения отбор на „Локомотив” (Дряново). Три попадения заби 26-годишният нападател Димитър Байдаков, едно добави Кристиян Иванов. Двубоят бе в две полувремена от по 40 минути.

Старши треньорът Марин Стефанов започна с Иван Георгиев, Юлиян Райков, Цонев, Тонков, Райков, Пенев, Марков, Манолов, Кънчев, Байдаков и Митев. Още в началото обаче му се наложи да прави принудителни смени заради травма и последователно в игра се появиха Николай Лазаров, останал кратко на терена, Емил Спасов и Ростислав Узунов.

Двубоят в Дряново започна по перфектен за гостите начин.

Димитър Байдаков оползотвори едно центриране и откри резултата, а при една от следващите атаки овладя топката между двама играчи на съперника и я насочи в мрежата за 0:2. До почивката домакините от „Локомотив” (Дряново) върнаха едно попадение чрез Тошко Чирпанов.

През втората част наставникът на „виолетовите“ пусна в игра всички останали момчета в групата, но това не промени статуквото на терена. Отново Димитър Байдаков засече топката в мрежата и вдигна на 1:3, като стигна до хеттрик в мача. Четвъртото попадение падна в 70-ата минута, когато Кристиян Иванов направи хубав пробив и оформи крайното 1:4.

„Виолетовите” се отличиха с много силна игра и хубави изпълнения, като можеха да постигнат и още по-убедителна победа, ако бяха реализирали още няколко чудесни ситуации след бързи контраатаки.

Това бе петата контрола на дублиращия отбор от подготовката, като момчетата на Марин Стефанов записаха три победи, едно реми и една загуба с дузпа в 90-ата минута в Габрово.

В петък предстои нова проверка – в Леденик срещу „Лозен” (Сухиндол), в която Марин Стефанов ще даде повече игрово време на най-младите в отбора. Следващата седмица вероятно ще има мач и срещу „Янтра” (Полски Тръмбеш), който след изпадането си от Трета лига гради нов състав със старши треньор Боби Борисов.