9 четения

„Виолетовите“ усетиха вкуса на загубата, на „Овча купел“ голът на Дани Младенов не стигна за точка

„Славия“ – „Етър ВТ“ 2:1

Първа загуба от началото на сезона претърпя отборът на „Етър ВТ“. В петък „виолетовите“ паднаха с 1:2 от младия отбор на „Славия“, който игра без половин дузина титуляри. Този път ремито не успя да спаси и Дани Младенов, въпреки че отбеляза дежурния си гол. Великотърновци пак пуснаха леки попадения, този път им липсваше агресия, а повечето центрирания от фланговете бяха безадресни. Иначе мачът тръгна добре за гостите, които създадоха две – три положения. В 9-ата минута Боджадж, който направи слаб мач, намери с глава Дани Младенов. Нападателят напредна и стреля по диагонала, но без да затрудни Георгиев. Четири минути по-късно Ковачев центрира към Руменов, който шутира, но отново стражът на „белите“ спаси. Малко след това Никола Колев имаше претенции за нарушение срещу него на Гамаков в пеналта, но реферът Валентин Железов не бе на същото мнение. В 24-тата минута Чунчуков преодоля двама защитници на „Етър ВТ“ и намери Галин Иванов, който отново мина между двама, преди да подаде на Владислав Узунов, който простреля Христо Иванов за 1:0. До почивката домакините бяха по-активният отбор, като Галин Иванов шутира веднъж неточно, а грешка на Дюлгеров за малко не доведе до второ попадение. В крайна сметка съперниците приключиха първата част при 50:50 владение на топката.

Втората започна с опасност пред Христо Иванов, който спаси удар от фаул на Галин Иванов, а при последвалия корнер защитата остави Гамаков да стреля с глава. В 51-вата минута Руменов подаде пред вратата на съперника, но Боджадж не стигна до топката.

Груба грешка на вратаря на „белите“ донесе изравнителен гол в 55-ата минута. Крум Стоянов изпрати с глава топката в пеналта на домакините, защитник я засече с крак, Георгиев увисна под нея, тя отскочи от напречната греда и падна на крака на Дани Младенов, който я насочи в мрежата за 1:1, бележейки за шести път от началото на сезона.

Етърци натиснаха в търсене на пълен обрат и чрез Руменов и Ковачев обстреляха вратата на „Славия“, но пък в защита се видяха пропуски при статичните положения, дали възможност на Виячки и Андреа Христов да нанесат удари. В 80-ата минута Гамаков задържа откъсващия се Милчо Ангелов, но не последва сигнал за нарушение. След 120 секунди Галин Иванов принуди Христо Иванов да вади топката в корнер с удар от 17 метра. При последвалото изпълнение резервата Калоян Кръстев с глава вкара за 2:1.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Артюнин, Дюлгеров, Кр. Стоянов, Станоев, Руменов (90 Мартинович), Ковачев (77 Ив. Стоянов), Младенов, Боджадж (74 Ангелов).

Росен Кирилов: „Подценихме мача, не играхме добре и имаше брак при нас“

„Допуснахме безумни грешки в защитата при първия гол. След това домакините нямаха положения, докато ние имахме три чисти, но не успяхме да изравним. Голмайсторът ни Даниел Младенов пак отбеляза, но и другите трябва да вкарват. Втората част имахме два шанса, като единият бе чиста дузпа, но трябва да видя пак положението. За мен подценихме мача, защото видяхме, че „Славия“ излиза в състав, в който не бяха играли. Те се бориха, бяха по-агресивни и заслужено паднахме. Паднахме от статично положение, но като цяло не играхме добре и имаше брак при нас. Бавно вървеше топката, много непринудени грешки, не бяхме агресивни и нормално се стигна до загубата.