Спорт

Влакчето на победата отново спря на гара Горна Оряховица, Милчо Сирмов тръгна с победа

ОФК “Локомотив” – ПФК “Нефтохимик” (Бургас) 1:0

С три точки и победа стартира новият старши треньор на „железничарите“ Милчо Сирмов. Мачът на стадион „Локомотив” с „Нефтохимик” бе много оспорван. След две загуби и едно равенство горнооряховчани най-сетне се поздравиха с успех, и то веднага след промените в щаба. Двубоят тръгна с попадение в полза на домакините още в 3-тата минута, което обаче не бе зачетено, тъй като реферът прецени, че Мартин Сандов е извършил нарушение в атака. Последва период на двуостра игра, с нечисти действия и на двата тима. В 21-вата минута локомотивци направиха хубава атака на скорост, завършена от Калоян Стефанов с неточен удар. 120 секунди по-късно Фиданин извърши нарушение, донесло му жълт картон, а от отсъдения пряк свободен удар Живко Петков с глава би в аут. Бургазлии оцеляха в 28-ата минута, в която първо Ивайло Тодоров би с глава, защитник изчисти топката в корнер, след който настъпи меле и трима футболисти на домакините не успяха да вкарат.

Единствения гол в срещата отбеляза в добавеното време на първото полувреме Мартин Петков, който бе преотстъпен от „Левски” в последните дни на предсезонната подготовка. Халфът получи центриране от фланга и насочи топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Горнооряховчани можеха да наклонят окончателно везните в своя полза в 54-тата минута, когато разкъсаха отбраната на гостите, но изстрелът по тревата на Димитър Юруков не намери целта. Шанс да вдигне на 2:0 имаше и Харизанов двайсетина минути по-късно, но също не му достигна малко точност. Добра намеса на Стефан Дафовски при шут на Живко Петков пък запази аванса на „железничарите“. След почивката и двата тима поискаха по веднъж дузпа, пропуснаха и изгодни ситуации.

„Локомотив”: Дафовски, Минков, Харизанов, Фиданин, Райчев, Тодоров, Рамадан (89 Славков), Петков (66 Пехливанов), Стефанов, Сандов, Юруков (83 Карадайъ).