18 четения

17 удара не стигнаха на „виолетовите“ за първа победа в шампионата

„Етър ВТ“ – ФК „Царско село“ 1:1

17 удара отправиха футболистите на „Етър ВТ“ към вратата на гостите, но липсата на точност не им позволи да стигнат до победа и записаха пето равенство от началото на сезона. Освен пропуските фатално се оказа и лошото влизане в мача, което донесе гол във вратата на Христо Иванов. Даниел Младенов вкара дежурния си гол, но пропусна други две чисти ситуации, а тенденцията само той да бележи е затормозяваща и за самия него.

Мачът тръгна с пробив на Крум Стоянов, който напредна и от границата на наказателното поле центрира, като топката за малко не влетя в мрежата на гостите. В 8-ата минута обаче „виолетовите“ получиха евтин гол. Ивайло Марков бе оставен да влезе отляво и центрира в наказателното поле, където Артюнин не само покри засадата, но и не успя да попречи на Георги Минчев да вкара за 0:1.

Десет минути по-късно бе първият голям пропуск в мача. Густаво Карбониери пропусна топката към дебнещия Даниел Младенов, който, оставен сам, отблизо стреля, но Димитров запази аванса на своя тим.

В 28-ата минута Даниел Младенов се възползва от нова груба грешка в защитата на “царете”, напредна и бе съборен от Ивайло Марков пред наказателното поле. Главният съдия Волен Чинков остави играта да продължи, вместо да отсъди пряк свободен удар и да отстрани защитника на съперника, и това предизвика сериозно напрежение по трибуните и на резервната скамейка на етърци.

Почти веднага след това Дани Младенов изпревари Реян Даскалов и от малък удар прати топката между краката на Димитров за 1:1, вкарвайки шестото си попадение през настоящата кампания. В 37-ата минута отново стражът на Царско село се оказа последната преграда пред търновци, след като отрази по блестящ начин страхотен удар на Румен Руменов от далечна дистанция. До края на първата част футболистите на Росен Кирилов продължиха да бъдат по-активни и настоятелни, но втори гол във вратата на софиянци не падна.

Натискът на домакините продължи и след почивката, като Флорант Боджадж с глава пропусна да направи пълен обрат, стреляйки неточно.

Почти веднага след това атака на скорост освободи Младенов, който навлезе в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата. Секунди по-късно Светослав Ковачев проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле, чукна топката наляво и опита с левия крак да изненада Димитров, но ударът му бе неточен.

В следващите минути двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Родни Антуи навлезе отляво в наказателното поле и стреля, но топката се оплете във външната част на мрежата. В ответната атака пък Красимир Станоев изпълни точно свободен удар, но Димитров извади в корнер.

Четвърт час преди края Боджадж за пореден път свали топката с глава към съотборник. Влезлият като резерва Йордан Апостолов отправи силен, плътен удар, но над гредата. В последните минути “болярите” всячески се опитаха да стигнат до така жадувания втори гол, но победно попадение не падна и “виолетовите” записаха пето равенство от началото на сезона.

„Етър”: Иванов, Дюлгеров, Артюнин, Младенов, Илиев, Станоев, Колев (63 Апостолов), Стоянов, Руменов (71 Ангелов), Ковачев, Боджадж.

Росен Кирилов: „Този резултат е загуба. Заслужавахме да бием“

“Разочарован съм. Наистина исках много да бием. За мен този резултат е загуба. Не успяхме да реализираме ситуациите, които се откриха пред нас. Благодарен съм на Даниел Младенов, който играе много сериозно до момента, и реално само той излиза на голови ситуации. Други хора, от които се очаква да бележат, не го правят. Смятам, че заслужавахме да победим. Царско село с един удар във вратата ни отбеляза. Безобидна ситуация и грешка в отбраната ни.”

Даниел Младенов: „Липсата на победа ни тежи, категорично имаше нарушение срещу мен“

“Щастлив съм, че вкарвам голове и помагам на отбора. Дано да запазя тази форма и да радвам феновете. Днес обаче ги разочаровахме. Играхме добре, но отново не победихме и това вече ни тежи. Срещу ЦСКА, „Левски” и „Черно море” бяхме доволни от равенството, но днес приемам точката като загуба. Иначе в отбора атмосферата е отлична. Трябва да стиснем зъби и се надявам още в следващия кръг да победим „Ботев” (Враца). Нарушение срещу мен със сигурност имаше, но предполагам, че реферът не го е видял. Не знам дали беше в наказателното поле, или извън него, но трябваше да има червен картон.”