5 четения

„Студентите“ пуснаха два идентични гола във вратата си

„Академик” – ФК „Севлиево“ 0:2

Загуба във второто си поредно домакинство на старта на първенството претърпя свищовският „Академик”. След успеха с 5:0 в първия кръг срещу „Ком” (Берковица) „студентите“ паднаха от ФК „Севлиево” с 0:2.

Срещата в Свищов бе равностойна, без много положения пред двете врати.

В 11-ата минута след пробив по фланга последва центриране пред вратата на „Академик” и оставеният непокрит Симеон Димитров с глава се разписа за 0:1. Домакините потърсиха обрат, но трудно пробиваха организираната защита на севлиевци. Все пак при една от атаките Виктор Иванов можеше да изравни, но ударът му срещна гредата.

До края на мача картината не се промени. „Студентите” отправиха още два удара от далечна дистанция, една възможност имаха и гостите.

В 78-ата минута левият фланг на защитата на „Академик” отново допусна пробив и центриране, като този път на най-добра позиция бе Ростислав Денчев, който също с глава вдигна на 0:2.

В третия кръг предстои свищовският тим да гостува на ОФК „Павликени” на 25 август от 18 часа на стадион „Ганчо Панов”.