Крими

Осемгодишно момче се удави в бивша варница в Горна Оряховица

Момче на 8 години се е удавило в бивша варница в горнооряховския квартал „Калтинец“. Трагедията е станала в неделя по обяд, когато очевидци подали сигнал на тел. 112. На мястото веднага отишли линейка, пожарна и полиция, но за съжаление, детето не било спасено. Огнеборците източили импровизирания басейн с дълбочина два метра и размери три на четири метра.

Момчето заедно с други хлапета от махалата често се къпели в изоставената яма, където преди години се е гасяла вар. Сега тя била превърната в басейн, който се пълнел от дъждове, и децата се къпели в него в летните жеги. Във фаталния ден момчето скочило във водата, но така и не успяло да изплува. По случая се води разследване от Окръжна прокуратура по чл. 115 от НК за убийство и се разпитват свидетели, търсят се и собствениците на изоставеното бетонно съоръжение.

One thought on “Осемгодишно момче се удави в бивша варница в Горна Оряховица

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *