6 четения

„Виолетовите“ изпуснаха победата във Враца

„Ботев“ – „Етър ВТ“ 2:1

Втора загуба от началото на сезона записаха „виолетовите“, след като през първото полувреме на стадиона във Враца пропуснаха да решат мача в своя полза. Сред избраниците на Росен Кирилов, които започнаха като титуляри за „Етър ВТ“, бе голмайсторът Даниел Младенов. Намиращият се в страхотна форма футболист преживя истинска трагедия през уикенда, след като стана ясно, че баща му Венцислав се е удавил в язовир „Дренов дол“. Въпреки огромната загуба Дани намери сили да изиграе срещата и дори да се разпише в памет на своя баща.

През първия четвърт час от мача гостите от В. Търново бяха далеч по-активният отбор. В 5-ата минута Милчо Ангелов с глава насочи топката след корнер, но вратарят на врачани Красимир Костов я улови без проблем. В отговор домакините също стигнаха до ъглов удар, който не им донесе нищо.

В 18-ата минута Боджадж изведе Светослав Ковачев, който стигна до топката преди Костов, но спечели само корнер, тъй като вратарят отби топката. 120 секунди по-късно етърци пропуснаха уникален шанс. Дани Младенов залъга и стреля, Костов отби, а Милчо Ангелов насочи топката в аут от непосредствена близост.

В 21-вата минута логичното с оглед показаното на терена се случи. Ковачев пусна пас по диагонала към Младенов, който от упор простреля вратата на „Ботев“ за 1:0. Седмото попадение на голмайстора на групата бе и първият случай от началото на сезона, в който „виолетовите“ дръпнаха напред в резултата.

Малко след това Костов спаси вратата си, след като Крум Стоянов излезе на позиция, но вратарят на домакините отби с крак.

В 38-ата минута дойде и първата сериозна атака на врачани. Андреас Васев проби отдясно и навлезе в наказателното поле, след което пусна към Георги Вълчев, чийто удар обаче мина високо над вратата. В последната минута отново седмицата на домакините се озова на стрелкова позиция, но силният му и плътен удар бе отразен от Христо Иванов. След почивката „Ботев“ (Враца) вдигна оборотите, а и по-здравите влизания на терена. Неслучайно и главният арбитър посегна на няколко пъти към жълтия картон, като в един от случаите дори можеше да покаже директен червен на Даниел Гаджев, който влезе по брутален начин в левия крак на Яни Пехливанов. Промените в състава на домакините обаче осигуриха превес в средата на терена за тима и така дойде 67-ата минута, в която резултатът бе изравнен. Валери Домовчийски се завъртя след подаване на Даниел Генов и с левия крак не остави шанс за намеса на Христо Иванов.

В отговор Светльо Ковачев и Дани Младенов не намериха по веднъж топката в пеналта на врачани.

В 78-ата минута от пряк свободен удар Станоев принуди Костов да отбива топката, а връхлетелият Ковачев я изпрати в страничния стълб зад него, след което Ангелов я пропусна и „Ботев“ не получи гол.

Инкасираха го обаче етърци от дузпа в 84-тата минута, реализирана от Валери Домовчийски. Наказателният удар бе отсъден от рефера Георги Кабаков, след като топката срещна лакътя на Дюлгеров при удар към вратата на Христо Иванов.

В добавеното време Крум Стоянов центрира към Дюлгеров от фал, който с глава би над вратата на домакините, и трите точки останаха на стадион „Христо Ботев“.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Илиев, Дюлгеров, Артюнин, Кр. Стоянов, Пехливанов, Станоев, Боджадж (80 Руменов), Ангелов (80 Димитров), Младенов, Ковачев.

Росен Кирилов: „Пропускаме невероятни ситуации, вкарват ни след детински грешки“

“Загубихме спечелен мач. Нямаше кой да отбележи. Супер Дани бележи, но ние изпускаме невероятни положения. Така бе и с „Царско село”, така бе и със „Славия”. Създаваме ситуации, не ги вкарваме, а след това допускаме детински грешки и ни вкарват. Днес създадохме толкова хубави положения. Трябваше да вкараме поне 3 – 4 гола и да си затворим рано мача. Вместо това обаче загубихме. „Ботев” накрая ни биха само с изритани топки. Вместо да скочим, да вземем първа топка, после втора, започнахме да губим единоборствата, да се дърпаме назад… „Ботев” смениха системата, не можахме да се ориентираме и оттам дойдоха проблемите. Не мога да коментирам дузпата, първо трябва да гледам видеото. Тежи ни, че нямаме победа, и това оказва влияние. Убеден съм, че с една победа нещата ще се променят.”

Сашо Ангелов: „Спечелихме след промените в средата на терена“

„С изключение на първите 30 минути, смятам, че желаехме повече победата. Направих някои корекции на почивката и в началото на втората част нещата се получиха. Влязоха момчета, които дават сърце и душа за отбора. В началото я нямаше битката там, след като коригирахме нещата, спечелихме.”