Късен гол донесе първа победа на „виолетовите“ през сезона

„Етър ВТ“ – „Берое“ 2:1

Голове на Дани Младенов и Милчо Ангелов и отлични намеси на Христо Иванов донесоха първа победа на „виолетовите“ в първенството. Успехът дойде в ключов момент от сезона и заслугата е на целия отбор, борил се за него от първия до последния съдийски сигнал на отлично ръководилия двубоя рефер Станислав Тодоров. Страхотна атмосфера създадоха двете агитки, които за пореден път демонстрираха приятелството си, както извън стадион „Ивайло“, така и на трибуните по време на двубоя.

След равностойно начало, в което битката бе в централната част на терена, домакините започнаха да хващат старозагорци на контри и мачът се изостри. В 33-тата минута Светослав Ковачев центрира остро отляво в наказателното поле на беройци, където Виктор Генев, вместо да изчисти топката, я остави да мине покрай него и Дани Младенов я изпрати в мрежата за 1:0. Това бе осми гол от началото на шампионата за него. Само 120 секунди по-късно при идентична ситуация Ивайло Димитров бе оставен непокрит, но вратарят Душан Перниш спаси старозагорци от втори гол. В 39-ата минута „виолетовите” имаха нов шанс. Ковачев напредна и имаше трима свободни съиграчи, но извеждащият му пас бе неточен.

Ситуациите вдигнаха гостите и се наложи на Христо Иванов да спасява в 40-ата минута техничен удар на Яя Меледже от границата на наказателното поле, като му помогна и гредата. Малко по-късно вратарят отрази силен шут на Александър Цветков.

През паузата и веднага след нея наставникът на беройци Александър Томаш предприе промени в състава си с цел да промени хода на срещата. Втората част тръгна с дебнене между съперниците, а следващата хубава атака на етърци бе в 58-ата минута. Ивайло Димитров бе изведен на чисто, но пак би в обсега на Душан Перниш. Старозагорци също не спряха да търсят гола и десет минути по-късно Камбуров на празна врата би над гредата.

В 71-вата минута гостите останаха с човек по-малко. Иван Бандаловски фаулира Крум Стоянов по левия фланг и получи второ официално предупреждение, което означаваше червен картон и ранно напускане на терена. Въпреки намаления си състав „Берое“ изравни само две минути по-късно. Мартин Камбуров се измъкна между трима бранители след центриране отляво и от трудна позиция с глава направи 1:1, пращайки топката под гредата на Христо Иванов.

Последваха още няколко чисти ситуации пред двете врати, като Камбуров продължи да бъде най-опасният футболист за „Берое“. Рейд на Светослав Ковачев пък го изведе сам срещу Перниш, но младокът би в него.

Така се стигна до 88-ата минута, в която Кольо Станев проби отдясно и подаде към друг влязъл като резерва футболист – Милчо Ангелов, който във вратарското поле вкара за 2:1, въпреки че Перниш докосна топката.

Победата изкачи „виолетовите“ на десета позиция с актив от осем точки.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Илиев (62 Станев), Дюлгеров, Иванов, Кр. Стоянов, Станоев (81 Ангелов), Пехливанов, Руменов, Ковачев (79 Ив. Стоянов), Младенов, Димитров.

Росен Кирилов: „Първото полувреме можеше да вкараме и втори, и трети гол“

„Победихме един от най-добрите отбори – от топ 4, имат силни добри футболисти и добър треньор. Досега пропускахме с лека ръка много добри ситуации в мачовете, допускахме леки голове, губихме точки. Днес искахме да затворим фланговете и да затворим пространствата за Камбуров, Минчев и Еуженио. Да създадем положения на контраатака. Първото полувреме можеше да вкараме и втори, и трети гол. Радвам се, че успяхме да победим.

Привлякохме много добри играчи, днес съм много доволен от Ивайло Димитров – той не е играл няколко месеца, но направи много силен мач. Сигурен съм, че ще вкарва и голове, той е голмайстор. Трябва ни още малко креативност в средата на терена, там липсват Боджадж и Н. Колев. Надявам се да мога да използвам и тях след почивката.

Пожелавам на Дани Младенов успех и в националния отбор, сигурен съм, че ще се представи на ниво и там. После ни предстои мач с „Лудогорец” – най-силния отбор в България. Ще се опитаме да се подготвим на ниво и да се представим добре там, защо и да не победим…“.

Играчът на мача

Дани Младенов: „Вярвам, че ще побеждаваме все по-често“

„Много се радвам на победата, целият отбор да изпитаме удовлетворение от футбола, който играем. Беше ни много нужно да вземем три точки, защото изпуснахме много мачове. Трябваше да бием на всяка цена. Надяваме се с тази победа да гледаме перспективно напред и вярвам, че ще побеждаваме все по-често.

Отборът на „Берое” е един от най-добрите в България. За да вкарам, трябва някой да ми подаде – значи целият отбор е направил едно голямо усилие. Радвам се, че успявам да завърша работата на всички момчета.

„Лудогорец” е най-силният отбор в България, нормално е да очаквам тежък мач за нас. Ще отидем да играем добре, а ако вземем точка или три, за нас ще е нещо прекрасно.

Благодаря на г-н Балъков, че ми гласува доверие да ме викне в националния отбор. Каквото и да кажа за Англия, ще бъде малко. Това са футболисти на топ ниво. Ще бъде много трудно, но ако надхвърлим себе си, винаги е възможно да се вземе нещо, независимо от кого.“

Александър Томаш: „Допуснахме глупав гол от индивидуална грешка“

“Влязохме по най-добрия начин в мача и го контролирахме, но допуснахме глупав гол от индивидуална грешка. Не успяваме да вкараме гол, когато имаме положения. Футболът е игра на голове. Трябва да се научим да не губим мачовете, когато не можем да ги спечелим. Ние сме отбор, който се опитва да играе футбол, но допускаме лесни ситуации в тъпи моменти. Поражението може само да ни научи. Тази загуба няма нищо общо със загубата от „Царско село“. Днес видях съвсем различно нещо. Генев след грешката не бе в добро психическо състояние и затова го замених. Бригидо имаше проблем през деня и реших, че едно полувреме му е достатъчно. До момента изиграхме само един слаб мач, за който се срамувам, но в останалите мачове сме били по-добре и само са ни бягали резултатите”, каза наставникът на старозагорци Александър Томаш, който е роден на 2 септември 1978 г. в град Велико Търново и е носил екипа на „Етър“.