„Железничарите“ си тръгнаха с точка от „гнездото на орлите“

„Лудогорец-2“ – „Локомотив“ 2:2

Точка при гостуването на втория отбор на „Лудогорец“ измъкна горнооряховският „Локомотив“ и продължава успешната си серия под ръководството на Милчо Сирмов. Срещата в Разград предложи динамичен и атрактивен футбол, като и двата тима имаха голови ситуации още в началото на първото полувреме. Вратарят на домакините Дамянов показа отличен рефлекс още в 4-тата минута и отрази коварен удар на Петър Чалъков. Три минути по-късно Хюсеинов застраши вратата на гостите, пазена от Стефан Дафовски. До края на първото полувреме като цяло инициативата бе на страната на „Лудогорец II“, но до попадение не се стигна.

Втората част от двубоя започна отлично за „младите орли“ и в 48-ата минута Илкер Будинов вкара за 1:0, преминавайки през двама бранители отляво. Две минути по-късно той отново пробва рефлекса на Дафовски, който внимаваше – и спаси. В 55-ата минута Димитър Митков отправи удар към вратата на „железничарите“ от Горна Оряховица, но отново Дафовски отрази. В 62-рата минута Будинов покачи на 2:0, пробивайки отново по левия фланг, и изглеждаше, че горнооряховчани ще загубят мача. В 72-рата обаче Деян Христов намали на 1:2 след 40-метров пас по диагонала. Пет минути по-късно резултатът бе изравнен, като Петър Чалъков вкара за 2:2 с плътен шут от 25 метра. В добавеното време на двубоя Георги Бабалиев имаше шанс да промени резултата в полза на домакините, но стражът на гостите спаси.

„Локомотив: Стефан Дафовски, Мартин Сандов, Кристиян Райчев, Иво Харизанов, Ивайло Тодоров, Михаил Минков, Петър Чалъков, Мартин Петков, Калоян Стефанов, Айкут Рамадан, Деян Христов.