Марио Балъков донесе победа на младите етърци в Лясковец

ФК „Левски“ – „Етър ВТ – 2“ 0:1

С гол на Марио Балъков в 81-вата минута дублиращият отбор на „Етър ВТ“ спечели с 0:1 гостуването в Лясковец. Домакините от „Левски“ играха доста агресивно, а високата трева затрудни и двата отбора. Марио Балъков получи топката отляво, спря си я и вкара единствения гол в срещата. Преди това и пред двете врати имаше интересни моменти, като повечето пропуски бяха направени от нападатели на гостите. Димитър Байдаков, Кристиян Иванов, Кристиян Кънчев и Митко Митков имаха отлични възможности да отбележат за „виолетовите“, но не им достигна точност.

За лясковчани пък Шенол Краев пропиля отличен шанс преди почивката. Офанзивният футболист остана очи в очи с великотърновския вратар, но не успя да го преодолее.

На 8 септември етърци стартират в първенството с гостуване на друг новак в групата ФК „Недан“. По същото време лясковчани, които ще почиват в първия кръг, срещат в контролен мач в Долна Оряховица старшата възраст на горнооряховския „Локомотив“.