martineli

martineli

Гол на Светослав Козарев реши изключително оспорвания мач в Сухиндол

“Лозен 2006” – ФК “Ресен – 2012” 1:0

С гол на Светослав Козарев в 28-ата минута сухиндолският тим тръгна с победа в новото първенство на Областна група – център. При това я постигна срещу един от фаворитите в групата ФК „Ресен – 2012“. Съперниците изиграха добър мач, в който създадоха доста положения, но реализираха само едно. Мачът тръгна с хубав далечен удар на Красимир Гавазов от движение, профучал край вратата на домакините. В отговор Светослав Козарев бе изведен на чиста позиция, но вратарят Васил Боев парира с крак насочената към мрежата зад него топка. В 13-ата минута Николай Митев бе изведен, но стреля в аут, а в 20-ата Калоян Илиев центрира към Краси Гавазов, но той не намери топката. Тези пропуски на ресенци можеха да бъдат наказани от Пламен Нотев в 25-ата минута, когато му бе центрирана топката, но опитният футболист не успя да стреля точно с глава. Така дойде 28-ата минута, в която след ъглов удар топката стигна до Козарев и той не остави шансове на Васил Боев да спаси – 1:0. В самия край на полувремето нападателят на домакините бе изведен зад отбраната на ресенци и можеше да покачи на 2:0. Ударът му обаче не се получи и развръзката остана за втората част. В нея гостите можеха да бъдат попарени секунди след подновяването на играта, но Иван Мариянов се забави да стреля отблизо и бе блокиран. Последва натиск на ресенци и две добри намеси на Станимир Палев, който първо парира прехвърлящ удар на Краси Гавазов, а след това и добавката на Калоян Илиев.

Шансове за изравнително попадение имаха още Мишо Кънев и Калоян Илиев, но не се възползваха по най-добрия начин от тях и трите точки зарадваха борбения състав на „Лозен 2006“.