Здрава битка в Елена, Пламен Николов измъкна гостите в последните секунди

„Чумерна“ – „Лато“ 1:1

В оспорван мач съперниците в Елена не успяха да се победят, като „Лато“ се спаси от загуба в заключителните секунди. По традиция домакините откриха сезона с издигане на националния флаг под звуците на „Мила Родино“. Преди почивката отборът на „Чумерна“ имаше лек превес, но гол не падна. Гостите от Алеково създадоха опасно положение в 57-ата минута, в която Детелин Ченешков проби и центрира към Мартин Иванов, който с глава не намери целта. В 65-ата Никола Костов изпълни пряк свободен удар от 35 метра и намери Мартин Йорданов, който с глава продължи пътя на топката към мрежата на Иван Николов за 1:0. Малко по-късно Петър Димитров пропусна да реши мача, като след корнер би със странична ножица над вратата на „Лато“. Детелин Ченешков проби отдясно в 89-ата минута и поднесе топката на Пламен Николов на два метра от голлинията на „Чумерна“, откъдето за него не бе проблем да изравни – 1:1.