ФК „Ресен – 2012“ – „Янтра“ 1:0

Рядко виждан гол реши областното футболно дерби, изиграно на стадиона в Ресен в събота. В 40-ата минута Мариян Генов посрещна отбита топка и със силен удар я изпрати в напречната греда. От нея кълбото се върна към бившия капитан на „Етър 1924“, който го посрещна с глава и от петнайсетина метра го изпрати с глава в обратния ъгъл на падналия вратар на гостите от Полски Тръмбеш Радослав Рашков за 1:0. Първото полувреме започна с по-активни действия в атака на „Янтра“, но вратарят на домакините Васил Боев спаси два удара, а други два профучаха край целта. Постепенно по-опитните ресенски играчи укротиха темпото и след два-три корнера стигнаха и до попадение. След почивката домакините затвориха подстъпите към вратата си, като допуснаха някой и друг удар от дистанция, но Боев си бе на мястото. Пред другата врата се запомни пробив и удар, отразен от Рашков на Любо Димитров, и един шут в сглобката под ъгъл на Калоян Илиев.

По традиция преди двубоя в Ресен направиха тържествено откриване на футболния сезон. Играещият президент на ФК „Ресен 2012” Любослав Димитров, капитанът на отбора Ивайло Кирвиков, футболистите Мариян Генов и Боян Димитров издигнаха знамената на пилоните на стадиона, прозвуча и националният химн.

Кметът на община Велико Търново д-р инж. Даниел Панов поздрави футболистите и жителите на селото и благодари на кметицата Йорданка Колева за добрата спортна база, в чиято поддръжка Общината инвестира средства.

С благодарност за подкрепата на футбола инж. Панов се обърна и към спонсорите на клуба от Ресен.

С футболна топка и 300 лева общинските съветници от най-голямата група в местния парламент подкрепиха тима на с. Ресен и пожелаха на спортистите успех в първенството. Отборът получи подарък и от общинските съветници Калина Широкова и инж. Любен Велчев.

Един коментар за “Куриозен гол на Мариян Генов реши регионалното дерби, преди мача откриха футболния сезон в Ресен

• 16.09.2019 в 16:50