В Поликраище почетоха паметта на Димитър Кушев с футболен турнир

Четири отбора участваха при момчетата на турнира в памет на Димитър Кушев в родното му село Поликраище. В петък се навърши една година от трагичната смърт на нападателя и колегите му от ОФК „Павликени” Генчо Стефанов, Георги Вълчев и Ивелин Ивов. Четиримата загинаха в катастрофа на връщане от мач в Козловец. Надпреварата за момчета, родени 2005/2006 г., бе спечелена от отбора на „Локомотив“. Горнооряховчани победиха на финала тима на „Етър ВТ“ с 3:0. Преди това „виолетовите“ надделяха с 3:1 над “Локомотив” (Дряново), а „железничарите“ се справиха с връстниците си от ОФК „Павликени“ с 6:0. Мирослав Чакъров от „Локомотив” стана голмайстор на турнира.

При момичетата участваха два отбора. „Етър ВТ“ надделя с 3:2 над „Локомотив” (Дряново), въпреки че треньорът Валентин Витанов пусна в игра състезателки, набор 2008/2009 г. Дряновки поведоха, но Татяна Радоева изравни за 1:1. Отново съперникът поведе с 1:2, но Теодора Димитрова изравни, а Михаела Михайлова донесе победата с 3:2. В последната минута вратарката Павлина Николова спаси сигурен гол и опази успеха на „виолетовите”. Етърки получиха за първото място медали и купа, която ще подарят на един от своите спонсори – фирма „Боровец”, който осигури екипи на най-малките футболистки, както и шуби на първия им отбор. Сред официалните гости на турнира бяха кметовете на Горна Оряховица Добромир Добрев, на Павликени – Емануил Манолов, на Поликраище – Марин Тодоранов, председателят на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев, много бивши съотборници и приятели на Димитър Кушев.

Треньорът и бивш съотборник на Димитър Кушев – Стефан Николов, подари на дъщерята на загиналия футболистНикол Кушева виолетовата фланелка, с която е играл нейният баща. Никол е част от отбора на „Етър ВТ“ за момичета.

Призьорите получиха купи и медали с лика на Димитър Кушев.