7 четения

В открит мач „виолетовите“ надежди взеха втора победа от началото на сезона

„Етър ВТ – 2“ – „Изгрев – 93“ 5:2

Победа с 5:2 записа дублиращият отбор на „Етър ВТ” в първото си домакинство в елитната областна група. На стадион „Христо Ботев“ възпитаниците на треньора Марин Стефанов инкасираха рано гол след заучено положение.

Във 2-рата минута гостите разиграха пряк свободен удар и Петър Ботев, оставен непокрит, вкара за 0:1. При ответната атака Байдаков намери Стивън Манолов и той отблизо изравни – 1:1. След още четири минути Димитър Байдаков проби отляво и пробва центриране, но копнатата топка влетя директно в мрежата на „Изгрев – 93“ за 2:1.

В 20-ата минута след пробив и центриране на Байдаков отляво Димитър Митев овладя топката и я прати в мрежата за 3:1, възползвайки се от суетнята на бранител на гостите. Малко след това с хубав удар от въздуха Стивън Манолов покачи на 4:1. Гостите, които играха открито, върнаха още един гол, отново след статично положение. Пламен Петров стреля от фаул, вратарят Иван Георгиев на се намеси добре и Цветомир Блажев отблизо довкара топката за 4:2.

През паузата старши треньорът Марин Стефанов направи четири смени и през втората част двата отбора редуваха атаки пред двете врати. В 68-ата минута Димитър Байдаков бе изведен сам и вдигна на 5:2. До края публиката видя опасни удари към двете врати, но резултатът остана непроменен.

„Етър ВТ – 2”: Ив. Георгиев, Юл. Райков, Д. Цонев, В. Тонков, Т. Райков, Д. Пенев, Б. Марков, Ст. Манолов, Кр. Кънчев, Д. Байдаков, Д. Митев (А. Харалампиев, Н. Лазаров, Ем Спасов, Кр. Иванов, М. Балъков).

„Изгрев – 93”: Апостолов, Ботев, Петров, М. Иванов, Ченков, Манев, Спасов, Димитров, Колев, Блажев, М. Иванов (Д. Димитров, Ангелов, Славев, Кр. Димитров).