397 четения

Тони Маречков си подари хеттрик за рождения ден

„Янтра“ – „Левски“ (Ляск.) 7:2

Девет гола си отбелязаха съперниците в Полски Тръмбеш в открит и резултатен мач. Домакините заложиха на извеждащи подавания към фланговите си играчи, които през цялата среща тормозеха отбраната на гостите от Лясковец, която без основни фигури бе доста лесно преодолима. Нулевото равенство се запази до 38-ата минута най-вече заради пропуските на нападателите на „Янтра“. Александър Миланов и Ружди Руждиев бяха очи в очи с Петко Петков, но не успяха да го преодолеят. Направи го Тихомир Антонов, засякъл центриране на задна греда от корнер за 1:0. Грешка на лясковчани пред вратата на домакините доведе до контра, завършена от Алекс Миланов с точен удар за 2:0 в 42-рата минута. Веднага след това се наложи на Радо Рашков да вади с крак шут под ъгъл на Микаел Кьорчев. Вратарят на „Янтра“ се прояви отново веднага след почивката, като този път парира изстрел на Шенол Краев по диагонала. В 52-рата минута лясковчани се върнаха в мача с попадение на Иван Иванов. Таранът им вкара с глава след центриране от фал на Димитър Димитров. Пет минути по-късно Тони Маречков постави начало на головата си серия, бележейки за 3:1.

Борис Чакъров върна надеждите на гостите в 61-вата минута с плътен шут от границата на наказателното поле след подаване на Димитър Димитров. Последва пропуск на Пламен Тонев, който не достигна подадена топка на границата на вратарското поле пред Радо Рашков. Нова контра на „Янтра“ в 79-ата минута доведе до наказателен удар, реализиран от Алекс Миланов за 4:2. Само 120 секунди по-късно Тихомир Антонов изведе Тони Маречков и той вдигна на 5:2. Калоян Сименов простреля вратаря на „Левски“ за 6:2 в 83-тата минута, изпуснат от отбраната на гостите. Крайното 7:2 фиксира Тони Маречков, заформяйки хеттрика си в 85-ата минута, отново след подаване на Антонов по диагонала и лошо противодействие на защитата на лясковчани. В актива си домакините записаха и греда, нацелена от непосредствена близост от Симеонов.