В Свищов домакините доминираха, пропуснаха и дузпа

„Лато“ – „Удар“ 4:0

Неочаквано лека победа спечелиха футболистите от Алеково срещу опитни съперници. На стадиона в Свищов гостите от Бяла черква започнаха прибрано, но постепенно отвориха пролуки в отбраната си и инкасираха четири попадения. В 11-ата минута домакините получиха право на дузпа за нарушение срещу Иван Лесев, но Светослав Бърканичков не успя да преодолее вратаря Галин Иванов, който спаси.

Последваха нови пропуски на „Лато“, за да дойде 38-ата минута, в която Милен Панчев откри резултата с глава – 1:0. В последните секунди на полувремето Иван Лесев бе оставен непокрит и отблизо вдигна на 2:0.

Втората част се разви по сценария на първата. Гостите оцеляха половин час, но в 75-ата минута нова акция на домакините бе спряна с фал и този път дузпата бе реализирана от Мартин Иванов за 3:0. Само четири минути по-късно халфът на „Лато“ отклони остро подаване в мрежата на „Удар“ за 4:0.