96 четения

Кристиян Иванов с рекордни четири попадения за „студентите“

„Академик“ – „Ювентус“ 7:2

Най-изразителната си победа от началото на сезона записа „Академик“, разбивайки новака в групата „Ювентус“ (Малчика) в Свищов със 7:2. Герой за домакините стана юношата на плевенския „Спартак“ – Кристиян Иванов, който вкара четири от головете в мрежата на гостите, другите три реализира Милен Петров. Началото на срещата обаче не предвещаваше подобен финал. Футболистите от Малчика направиха няколко добри атаки и пропуснаха да открият резултата. При една ситуация имаха претенции и за дузпа. За десетина минути, между 25-ата и 35-ата, „студентите“ забиха три гола. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. След нея разликата набъбна на 4:0. Между 50-ата и 60-ата минута Иван Филипов върна интригата с две попадения, намалявайки на 4:2. В последния четвърт час обаче топката спря още три пъти в мрежата на Васил Тодоров и се стигна до 7:2.

„Доволен съм от резултата, но за играта има какво да се желае. При 0:0 допуснахме съперника да атакува опасно. Знаехме, че гостите няма да издържат физически и е въпрос на време да стигнем до изразителна победа“, коментира играещият старши треньор на свищовлии Стефан Трайков.