martineli

martineli

Младите етърци резултатни срещу стабилен съперник

„Етър ВТ- 2“ – „Лато“ 6:1

Победа с 6:1 постигна дублиращият отбор на „Етър ВТ” на стадион „Ивайло” в неделя. Възпитаниците на треньора Марин Стефанов се наложиха с 6:1 над опитния тим на „Лато” (Алеково) и след първите три кръга са начело в класирането с пълен актив от 12 точки и 20:4 голова разлика.

Още в 4-тата минута Димитър Байдаков получи пас отдясно и стреля по тревата до гредата за 1:0. Пробив на Кристиян Кънчев в 9-ата минута завърши с пас към Димитър Митев, който продължи пътя на топката към Байдаков, който я насочи в мрежата за 2:0. Малко след това Стивън Манолов стреля с красива задна ножица, но вратарят на „Лато” Иван Николов спаси.

Последва отпускане на етърци и гостите постепенно вкараха играта в желаното от тях по-бавно темпо. В 44-тата минута след центриране отляво Иван Лесев бе оставен непокрит в пеналта и с глава вкара за 2:1.

Втората част тръгна като първата, на висока скорост. След ъглов удар в 46-ата минута Стивън Манолов пое топката и игра солово, принуждавайки бранител да го фаулира в наказателното поле. Реферът Мирен Въжарски отсъди дузпа, която Юлиян Райков реализира за 3:1. Само след три минути при центриране от корнер и отбита топка Кристиян Кънчев покачи на 4:1.

5:1 направи резервата Кристиян Иванов с глава в 64-тата минута след поредното центриране от корнер. Крайното 6:1 бе фиксирано от друга резерва – Матьо Гагов, който получи топката от Байдаков след бърза контра.

В следващия кръг, на 6 октомври от 16:00 ч., етърци гостуват на „Удар” (Бяла черква).