martineli

martineli

„Железничарите“ с класическа победа, закотвиха плевенчани на дъното

„Локомотив“ – „Спартак“ 3:0

„Локомотив“ (Горна Оряховица) записа категоричен успех с 3:0 над „Спартак“ (Плевен). Така “железничарите” върнаха гостите на дъното в класирането на Втора лига, след като преди седмица тимът на Красимир Бислимов взе първата си победа през сезона. В понеделник резултата откри Михаил Минков в десетата минута, а Калоян Стефанов направи 2:0 след още 20 минути. Това беше първи гол през сезона за бившия капитан на „ЦСКА 1948“. В средата на втората част юношата на „Ботев“ (Пловдив) Петър Чалъков оформи крайния резултат.

Гостите от Плевен създадоха първа голова възможност. Антонов бе изведен сам срещу Василев, но Харизанов се намеси и топката излезе в ъглов удар. В 10-ата минута Пехливанов центрира към Христов, но Антонов спаси изстрела му с глава. Последва подаване на Чалъков към Минков, който не остави никакви шансове на Антонов и 1:0. „След още десет минути Чалъков изведе Христов очи в очи с Антонов, нападателят подаде към Стефанов, който без проблеми вкара коженото кълбо във вратата за 2:0. Раденцов бе много близо да намали резултата от фал, но изстрелът му мина над вратата.

Второто полувреме започна с тотален натиск на домакините и се наложи на Антонов да вади силен изстрел на Стефанов. В 65-ата минута Деян Христов прехвърли вратаря Антонов, топката се озова в Чалъков, който я насочи в мрежата за 3:0. До края Рамадан центрира към Христов, но ударът му с глава мина встрани от дясната греда.

„Локомотив“: Василев, Харизанов (79 Цачев), Тодоров, Минков, Фиданин (46 Сандов), Райчев, Пехливанов, Чалъков (67 Рамадан), Янев, Стефанов, Христов.